Bayern večeras prvi put poražen nakon 23 utakmice

Fudbaleri Bayerna iz Minhena večeras su u 27. kolu Bundeslige u gostima kod Hoffenheima poraženi sa 0:1, što je prvi poraz Bavaraca ove godine.

Jedini pogodak na utakmici je postigao hrvatski internacionalac Andrej Kramarić u 21. minutu meča.  Obje ekipe su u nastavku imale po nekoliko izglednih prilika, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Bayern je u svim takmičenjima posljednji put doživio poraz 23. novembra prošle godine u Ligi prvaka od Rostova u gostima, rezultatom 2:3. Večeras su Bavarci prvi put izgubili nakon 23 odigrane utakmice u svim takmičenjima.

Nakon 27. nekompletiranog kola, Bayern Minhen je i dalje prvi sa 65 bodova, a prate ga RB Leipzig sa 52, Hoffenheim 51 i Borussia Dortmund sa 50…(AA)