Bayern kaznio promašaje Barce i slavio u velikom derbiju

Večerašnjim mečevima nastavljena je grupna faza nove sezone UEFA-ine Lige prvaka. Bayern je u velikom derbiju srušio Barcelonu rezultatom 2:0.

Fudbaleri Mihnenskog Bayerna u velikom derbiju bili su bolji od Barcelone u okviru grupe C. Bila je Blaugrana mnogo bolji rival u prvom dijelu, propustila tri velike prilike. Dvije preko Lewandowskog i jednu preko Pedrija, ali su mreže mirovale.

Ipak, Bayern je kaznio promašaje tima Xavija Hernandeza u drugom dijelu. Do prednosti ih je doveo Lucas Hernandez u 50. minuti nakon asistencije Kimmicha.

Na drugi gol se nije dugo čekalo. Samo pet minuta kasnije Sane je sjajnom minijaturom prošao odbranu Barcelone i zatresao mrežu Ter Stegena.

Pogodio je Pedri stativu do kraja susreta, ali se mreža Manuela Neuera nije tresla.

Nakon dva gola Bayern je lider na tabeli grupe C sa 6 bodova, Barcelona i Inter imaju po tri, dok je Viktorija posljednjeplasirana bez bodova.