Petak, 19. Aprila 2024.

Bayern i Juventus u osmini finala Lige prvaka

Bayern i Juventus večerašnjim pobjedama osigurali su plasman u osminu filana Lige prvaka.

Minhenski klub, kojeg je sa klupe predvodio Hans-Dieter Flick, imenovan nakon smjene Nike Kovača, savaldao je Olympiacos sa 2:0. Golove za Bayern postigli su Lewandowski u 69. i Perišić u 89. minuti meča.

Bayern ima maksimalnih 12 bodova, Tottenham četiri, Crvena zvezda tri, a Olympiacos jedan bod.

U Beogradu večeras igraju Crvena zvezda i Tottenham.

Osminu finala osigurao je i Juventus. Stara dama je u Moskvi slavila protiv Lokomotiva rezultatom 2:1. Poveo je Juventus golom Ramseya u 4. minuti, a poravnao je Miranchuk u 12. minuti.

Mreže su mirovale do sudijske nadoknade, a onda Costa nakon sjajne akcije pogađa za trijumf Juventusa. Bio je ovo 20. uzastopni plasman među 16 najboljih timova Evrope.

U timu Stare dame cijeli meč je odigrao Miralem Pjanić.