Srijeda, 24. Aprila 2024.

Barcelona posljednji učesnik četvrtfinala Lige prvaka

Barcelona je, poslije remija 1:1 u Londonu, u revanšu osmine finala Lige prvaka na “Camp Nou” savladala Chelsea rezultatom 3:0 i tako se plasirala u naredni krug takmičenja, javlja Anadolu Agency (AA).

Barcelona je povela već u 3. minuti golom Lionela Messija koji je pogodio na asistenciju Luisa Suareza.

Domaćin je udvostručio prednost u 20. minuti preko Ousmanea Dembelea na asistenciju Messija, što je bio i rezultat prvog dijela igre.

Barcelona je i u drugom poluvremenu nastavila sa napadima, pa su u 63. minuti poveli sa visokih 3:0 golom Messija, a asistent je bio Suarez. Bio je to 100. gol Argentinca u Ligi prvaka.

Do kraja meča nije bilo golova, pa je Barcelona zasluženo uspjela izboriti plasman u četvrtfinale Lige prvaka.

Bayern Minhen je također, poslije ubjedljivih 5:0 iz Minhena, u srijedu u revanšu osmine finala Lige prvaka u Istanbulu ponovo savladao Bešiktaš, ovaj put rezultatom 3:1 i tako ovjerio plasman u naredni krug takmičenja.

Ranije su plasman u četvrtfinale ovog takmičenja osigurali Real Madrid, Juventus, Manchester City, Liverpool, Roma i Sevilla.