Barcelona i Real bez pobjednika u prvom polufinalnom meču Kupa kralja

Nogometaši Barcelone i Real Madrida odigrali su neriješeno 1:1 u prvoj utakmici polufinala španskog Kupa kralja.

Gosti iz Madrida bolje su ušli u meč na “Nou Campu” a došli su u vodstvo u 6. minuti golom Lucasa Vazqueza. Tek u finišu poluvremena Barcelona je zaigrala nešto bolje, ali su domaći propustili nekoliko prilika za izjednačenje te se na odmor otišlo s minimalnom prednošću madridskog kluba.

Barcelona je bila bolja i u drugom poluvremenu, a u 57. minuti Katalonci dolaze do izjednačenja golom Malcoma. I u nastavku meča domaći su igrali mnogo ofanzivnije, posebno nakon ulaska Messija, ali se rezultat nije mijenjao. Real je također preko Balea imao dobru priliku, ali je Velšanin loše reagirao iz dobre pozicije.

Uzvratni susret bit će odigran 27. februara u Madridu.

U drugom polufinalnom meču Kupa kralja sastaju se Betis i Valencia koji svoj prvi meč igraju sutra.