Utorak, 23. Aprila 2024.

Barca pregazila Rayo, preuzela liderstvo, utakmicu obilježio hat-trick Messija

Jedan je pogodak za Barcu zabio Gerard Pique, dva Luis Suarez, a tri Leo Messi. Ivan Rakitić je igrao od 60. minute

Barcelona je na najbolji način iskoristila subotnji podbačaj Real Madrida, u nedjelju je s 6:1 nadigrala Rayo Vallecano i zasjela na prvo mjesto Primere.

Utakmicu su obilježila dva crvena kartona – Rayevog Tita iz 54. minute i Danija Alvesa iz 80. minute, promašeni jedanaesterac Lea Messija, ali i tri kasnija pogotka Argentinca.

Sada Barcelona ima 62 osvojena boda i stigla je do prvog mjesta La Lige. Ekipa Luisa Enriquea ima bod prednosti u odnosu na Real Madrid i osam u odnosu na Atletico Madrid, koji ima i susret manje. (Tuzlanski.ba)