Kolašinac naporno trenira pred povratak na teren.
Sead Kolašinac (31) se oporavio od teške povrede ligamenata, a Atalanta je na Instagramu objavila video na kojem se vidi da naš lijevi bek trenira i radi naporno.
Kolašinac je u prethodnom periodu trenirao sa U23 timom Atalante, a uskoro će se priključiti i radu sa prvim timom.
"Vraća se jači", stoji u opisu videa na Instagram stranici Atalante.
Prve prognoze iz Italije govore da će Sead biti u konkurenciji za utakmice Atalante početkom novembra.
Vezani članak
O situaciji sa Seadom kratko je govorio i trener Atalante Ivan Jurić.
"Kolašinac će morati još malo pričekati", poručio je Jurić.
Ukoliko se Sead vrati na teren početkom novembra, onda će sigurno biti i na spisku selektora Barbareza za ključne utakmice Zmajeva u kvalifikacijama za SP protiv Rumunije (15. oktobar) i Austrije (18. oktobar).