Argentina zasluženo slavila protiv Hrvatske i plasirala se u finale Mundijala

U polufinalnom susretu Mundijala u Kataru Argentina je slavila sigurnu pobjedu rezultatom 3:0 i plasirala se u finale SP-a.

Selekcija Argentine uvjerljivom igrom savladala je selekciju Hrvatske u prvom polufinalnom duelu Mundijala u Kataru rezultatom 3:0.

• Argentina je povela u 34. minuti. Glavni sudija Orsato je dosudio penal nakon prekršaja Livakovića nad Alvarezom, a siguran sa bijele tačke bio je Messi.

• Pet minuta kasnije Alvarez je uradio sve sam u kontranapadu i udvostručio prednost.

U 69. minuti Argentina je postigla novi pogodak, a strijelac je ponovo Alvarez! Pravo remek-djelo napravio je Messi, a Gvardiol ga jednostavno nije mogaao zaustaviti. Na kraju je uposlio Alvareza koji večeras postiže svoj drugi pogodak za konalnih 3:0.

Hrvatsku očekuje borba za treće mjesto, dok će Argentina u finalu sačekati boljeg iz duela Francuska – Maroko.