Anel Ahmedhodžić zabio peti gol u sezoni za Sheffield United

Anel Ahmedhodžić (23) zabio je peti gol u sezoni u dresu Sheffield Uniteda.

Njegov Sheffield je sa 3:1 savladao Wrexham u 1/16 finalu FA Cupa, a Anel je postigao vodeći gol za svoj tim.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, a onda je Ahmedhodžić u 50. minuti pogodio za prednost Sheffielda.

Naš defanzivac, koji je večeras igrao do 77. minute, se odlično ubacio u kazneni prostor gostiju i majstorski zabio.

Bio je to prvi gol Anela u FA Cupu. Četiri gola je postigao u Championshipu.

Ipak, osam minuta kasnije Ahmedhodžić je skrivio penal i gosti stižu do poravnanja. Strijelac je bio Mullin.

Igrala se 71. minuta kada je dosuđen novi penal za Wrexham, ali ovaj put Mullin nije postigao gol.

Kazna je stigla u sudijskoj nadoknadi kada domaći postižu dva gola i dolaze do trijumfa.

Prvo je Sharp u 94. minuti matirao golmana Wrexhama za 2:1, a dvije minute kasnije Berge postavlja 3:1.

Anel i saigrači će u 1/8 finala igrati protiv Tottenhama.