Amar Dedić među tri najbolja igrača u pobjedi Salzburga nad Dinamom

Salzburg našeg Amara Dedića (20) je večeras u utakmici trećeg kola grupe E Lige Prvaka pobijedio zagrebački Dinamo rezultatom 1:0.

Ekipa Salzburga je do pobjede stigla u 71. minuti, a strijelac iz penala bio je Okafor.

Amar Dedić je odigrao svih 90 minuta za Salzburg na poziciji desnog beka. Portal Sofascore je Amaru dao ocjenu 7.4 i bio je među tri najbolja igrača svoje ekipe.

Dediću je ovo bio treći susret u grupnoj fazi Lige Prvaka, a ukupno je u svim takmičenjima odigrao 12 utakmica.

U timu Dinama zbog povrede nije bilo Luke Menala (26).

Salzburg nakon tri odigrana kola ima pet bodova, dok je Dinamo osvojio tri boda.

Ove dvije momčadi će u četvrtom kolu ponovo odmjeriti snage, a domaćin će biti Dinamo.