Četvrtak, 25. Aprila 2024.

Almedin Ziljkić postigao spektakularan pogodak u dresu Olimpije

Almedin Ziljkić nije dugo čekao na svoj prvijenac u dresu Olimpije. Naime on se na sjajan način predstavio publici u Ljubljani.

Treće kolo prvenstva Slovenije donijelo je i najveći derbi u toj zemlji. Olimpija je bila domaćin Mariboru i slavila je sa sigurnih 3:1.

Junak pobjede Olimpije bio je dvostruki strijelac Antonio Delamea, ali utakmicu je obilježio odličan pogodak Almedina Ziljkića.

Naime, doskorašnji fudbaler Borca koji je nastupao i za Slobodu početkom drugog poluvremena je udvostručio prednost domaće ekipe i to na zaista spektakularan način.

Ziljkić je sa više od 11 metara udaljenosti uspio glavom da zatrese mrežu Maribora iako je visok svega 172 centimetra broznogi ofanzivac je ‘letio’ kroz vazduh i zaista prelijepo pogodio.

Nakon postignutog gola Ziljkić je potrčao u zagrljaj Savi Miloševiću, a srbijanski trener ga je iz igre izveo u 71. minuti.