Aktuelni Svjetski prvaci pobjedom započeli Mundijal: Mbape i društvo razbili Australiju

Francuska je večeras u susretu prvog kola grupe D Svjetskog prvenstva u Kataru deklasirala Australiju rezultatom 4:1.

Selekcija Australije je neočekivano povela u devetoj minuti, a gol je zabio Goodwin.

Ipak, Rabiot u 27. minuti pogađa za 1:1, da bi pet minuta kasnije Giroud zatresao mrežu Australije za prednost Francuza.

• Mbappe je u 68. minuti povećao vodstvo na 3:1, a konačnih 4:1 postavlja sjajni Giroud u 71. minuti duela.

Spomenimo da je Ajdin Hrustić (26), veznjak bh. porijekla, cijelu utakmicu proveo na klupi Australije.

U drugom meču ove grupe Danska i Tunis su odigrali 0:0.

Francuzi, koji brane titulu svjetskog šampiona, u narednom kolu igraju protiv Danske, a Australija će odmjeriti snage sa Tunisom.