Pobjeda Sarajeva: Ahmetović presudio Borcu u 87. minuti utakmice

Nogometaši Sarajeva pobijedili su večeras na Koševu ekipu banjalučkog Borca s 1:0, u susretu 10. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Gol odluke postigao je Mersudin Ahmetović u 87. minuti utakmice.

Sarajevo je ovom pobjedom preuzelo lidersku poziciju na tabeli sa 20 bodova, koliko ima i drugoplasirali Tuzla City, koji je danas poražen od Veleža.

Mostarci su na stadionu u Vrapčićima nakon preokreta pobijedili ekipu iz Simin Hana sa 2:1. Gosti su poveli u 38. minuti golom najboljeg strijelca lige Voje Ubiparipa.

Izjednačio je Brandao u 67. minuti, a isti igrač je četiri minute kasnije postigao i drugi pogodak za potpuni preokret.

Zrinjski je upisao pobjedu na gostovanju u Tuzli gdje je savladao Slobodu s visokih 3:0. Strijelci su bili Rustemović u 42. iz penala, Gojković u 49. i Čurjurić u 66. minuti. Domaći su mogli ublažiti poraz u 75. minuti ali je udarac Pršeša s 11 metara odbranio golman Zrinjskog Brkić.

Radnik je u Bijeljini pobijedio ekipu Čelika sa 2:1 i učvrstio se na petom mjestu prvenstvene tabele. Maksimović je domaće doveo u vodstvo u 2. minuti, a gosti iz Zenice došli su do poravananja golom Dilavera u 14. minuti. Ipak, Radnik u 32. minuti postiže drugi pogodak, ponovo preko Maksimovića i dolazi do pete pobjede u sezoni.