Adi Nalić zabio treći gol u sezoni i asistirao za Malmo

Degerfors je danas u susretu 12. kola švedskog šampionata poražen na svom terenu od Malmoa sa 0:5, a strijelac jednog gola za pobjednički tim bio je bh. reprezentativac Adi Nalić (23).

Čolak je u 17. minuti doveo goste u prednost, da bi Nalić u 45. minuti povisio na 0:2.

Adiju, koji je danas proveo svih 90 minuta na terenu, je ovo bio treći gol u ligi u tekućoj sezoni.

U nastavku je Malmo zabio još tri gola i to za samo četiri minuta.

Prvo je Christiansen u 51. minuti pogodio za 0:3, zatim je dvije minute kasnije Birmančević zatresao mrežu domaćih, a isti igrač u 55. minuti poslije asistencije Nalića postavlja konačnih 0:2.

Kompletan meč na poziciji stopera odigrao je i drugi bh. reprezentativac Anel Ahmedhodžić (22).

Malmo je trenutno prvi na tabeli sa 26 osvojenih bodova.