Utorak, 23. Aprila 2024.

Nijemci poručuju Britancima: “Igraćemo bez golmana ako ostanete u EU” (VIDEO)

Njemački list “Bild” pozvao je Britance da glasaju za ostanak u Evropskoj uniji, obećavši da će im u tom slučaju “priznati gol sa Vemblija iz 1966. godine”. “Dragi Britanci, ako ostanete u EU… onda ćemo vam priznati gol sa Vemblija”, objavio je Bild, uz fotografiju kontoverznog gola engleskog fudbalera Džefa Harsta u finalu Svjetskog prvenstva protiv tadašnje Zapadne Njemačke.

Harst je, naime, tada poslije produžetaka u 101. minutu dao gol, čime je Engleska povela sa 3:2, iako se lopta od prečke odbila na gol-crtu i izašla u polje.

Poslije toga, Harst je u posljednjem minutu dao još jedan gol. Prenoseći politiku na fudbalski teren, “Bild” je istakao da će Njemačka igrati bez golmana u sljedećem meču sa Engleskom koji se bude odlučivao na penale.

Engleski navijači smatraju Njemačku glavnim sportskim rivalom, napominje britanska agencija, prenio je Reuters.

U Velikoj Britaniji je počelo glasanje o ostanku te zemlje u EU ili izlasku, koje bi moglo u značajanoj mjeri da odredi budućnost ne samo Britanije, već i Evrope.

Birališta su otvorena u osam sati po srednjeevropskom vremenu, a biće zatvorena u 23 sata. (Tuzlanski.ba)