Madrižani se oprostili pobjedom od 2015. godine (FOTO/VIDEO)

Real Madrid se današnjom pobjedom na Santigao Bernabeu 2-0 nad Real Sociedadom, oprostio od 2015. godine.

Cristiano Ronaldo je u 24. minuti katastrofalno izveo jedanaesterac, promašivši cijeli gol. Tri minute prije poluvremena dosuđen je još jedan penal za Real Madrid, ali tada je Portugalac bio siguran pogodivši za 1-0.

Samo što je počelo drugo poluvrijeme, Bruma je donio poravnanje za Sociedad. Ali u 67. minuti Cristiano Ronaldo pogađa za 2-1 i trenutno je na diobi prve pozicije najboljih strijelaca Primere. Neymar i Ronaldo su postigli po 14 pogodaka. S tim da Barcelona ima dva manje odigrana meča.

Tačku na i je postavio Lucas 4 minuta prije kraja, za konačnih 3-1. Benitezova ekipa je privremeno na prvom mjestu sa 36 bodova, ali i dvije utakmice više od najljućeg rivala Barcelone, koja ima 35 bodova. (Tuzlanski.ba)