Liga prvaka: Real Madrid bolji od Rome, Gent poražen od Wolfsburga

Večeras su odigrane još dvije utakmice osmine finala Lige prvaka, a značajne pobjede u gostima su upisali Real Madrid i njemački Wolfsburg.

Real Madrid je u gostima rezultatom 2:0 savladao Romu i time ostvario značajnu prednost pred revanš u Madridu. Golove za Madriđane su postigli Cristiano Ronaldo u 57. i Jese u 86. minuti utakmice.

U drugoj večerašnjoj utakmici Gent je na svome terenu upisao poraz protiv Wolfsburga rezultatom 2:3. Golove za goste su postigli Julian Draxler u 44. i 54., te Max Kruse u 60. minuti, dok su pogotke za Gent postigli Sven Kums u 80. i Kalifa Coulibaly u 89. minuti utakmice.

Obje uzvratne utakmice igraju se 8. marta.