Liga prvaka: Bayern razbio Dinamo, Roma i Arsenal poraženi, Porto savladao Chelsea (FOTO)

Prva noć drugog kola Lige prvaka obilovala je uzbuđenjima i iznenađujućim rezultatima.

Bate Borisov u Minsku je savladala favoriziranu Romu sa 3:2. Domaćini su nakon 31. minute vodili sa 3.0, uz dva sjajna gola Filipovića, dok je Roma u drugom poluvremenu bila agilnija i umalo stigla do izjednačenja. Međutim, golovi Gervinha i Torosidisa nisu bili dovoljni.

Sjajna utakmmica viđena je i na Nou Campu gdje je Barcelona do 80. minute imala zaostatak od 1:0, ali je zahvaljujući golovoma Roberta i Suareza stigla do pobjede od 2:1.

U grupi B iznenađenje je priredio Olympiakos koji je u Londonu savladao Arsenal sa 3:2.

Dva puta je vodio grčki tim, dva puta je Arsenal stizao. Ali treći put nije, kada je u 66. za konačan rezultat pogodio Finnbogason.

Iznenađenja nije bilo u Minhenu gdje je Bayern rutinski sa 5:0, uz tri gola Lewandowskog savladao zagrebački Dinamo.

Begović je sa Chelseajem gostovao kod Porta odakle se vraća pognute glave.

Naime, Porto je slavio sa 2:1 golovima Andrea i Maicona. Gol za Chelsea postigao je Willian.

Kijevski Dinamo je savaldao na gostovanju Maccabi sa 2:0.

Valencia je u okviru grupe H stigla do važne pobjede na gostovanju u Lyonu od 1:0. Pobjedonosni gol postigao je Feghouli u 42. minutu utakmice.

Zenit nije dozvolio iznenađenje, te je sa 2:1 savladao belgijski Gent.