Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Košarkašice Jedinstva nakon produžetaka poražene od ekipe Orlova (FOTO)

Iako su na press konferenciji uoči utakmice, šef stručnog štaba Jedinstva, Mara Brčaninović i kapiten Anela Alagić najavile da nakon domaćeg poraza od RMU Banovića neće dozvoliti novi kiks u Mejdanu to se ipak nije desilo.

U okviru 14. kola prvenstva BiH za košarkašice, ekipa Orlova iz Banje Luke je pobijedila Jedinstvo BH Telekom rezultatom 80:94. Za gošće iz Banja Luke ovo je bila četvrta uzastopna pobjeda koju su obezbjedile nakon produžetaka.

Iako su košarkašice Jedinstva u završnicu utakmice ušle sa prednošću od 4 poena razlike ipak nakon regularnih 40 minuta, utakmica je završena rezultatom 77:77. U produžetku razigrane gošće su za svega 5 minuta ubacile čal 17 poena što je bilo i više nego dovoljno da zabilježe još jednu vrijednu pobjedu u nizu.

U domaćim redovima Brčaninović je ubacila 27 poena, dok su Alagić i Ahmetbegović utakmicu okončale sa po 16 poena. Got gošći iz Banja Luke bolja od ostalih bile su Rađenović sa 24 i Šobot sa 22 poena.

Obje ekipe osigurale su nastup u Ligi za prvakinje BiH. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)