Četvrtak, 18. Aprila 2024.

Živiničani slavili treću uzastopnu pobjedu u velikom derbiju

U Bihaću, u okviru trećeg kola A2 lige FBiH, odigrana je derbi utakmica između KK “Bihać“ i KK “Živinice“.

Pobjedu, u uzbudljivoj završnici, su slavili gosti rezultatom 83 – 78.

Popularni Stolari bolje otvaraju utakmicu. Na kraju prve četvrtine prednost je bila dvocifrena. Istim tempom su nastavili i u drugoj četvrtini, te na pauzu odlaze sa vodstvom od 14 poena razlike. Drugo poluvrijeme bolje otvaraju domaći igrači. Serijama koševa u trećoj četvrtini su se približili Živiničanima na 9 poena razlike. U četvrtoj četvrtini viđena je uzbudljiva završnica. U prve tri minute posljednje dionice, Bihać dolazi na samo tri poena zaostatka, dok su gosti promašili tri zicer prilike. Poenima Ade Korkutovića, koji je bio ujedno i najefikasniji igrač utakmice sa 24 postignuta poena, gosti se odljepljuju na 9 poena prednosti. Utakmica je na kraju završila rezultatom 76-83.

KK “Živinice“ je upisao treću uzastopnu pobjedu i tako se učvrstili na prvom mjestu, dok je KK “Bihać”, koji pretendenduje na ulazak u veći rang, upisao drugi uzastopni poraz.