Zaslužena pobjeda Širokog: Košarkaši OKK Slobode poraženi na Pecari rezultatom 82:60

Košarkaši OKK Slobode poraženi su rezultatom 82:60 u 8. kolu Košarkaškog prvenstva BiH igranom na Pecari.

Nakon teškog poraza od Borca na domaćem parketu, košarkaši Širokog odigrali su odličan susret protiv Slobode i zasluženo slavili visoku pobjedu rezultatom 82:60 (43:35)

Sloboda se dobro držala u prvom poluvremenu, ali u nastavku izabranici Damira Mulaomerovića nisu uspjeli na pravi način odgovoriti pritisku i kvalitetu Širokog čiji igrači su koristili svaku ukazanu priliku. S druge strane crveno-crni su iz napada u napad neorganizovano srljali, što su domaći kažnjavali laganim poenima.

Mateo Drežnjak je postigao 23, Goran Filipović 15, Dario Drežnjak 14… Kod Slobode najefikasniji su bili Dejan Janjić sa 16, Fahrudin Manjgafić i Presslay sa po 10 poena. (Foto: Jabuka TV | Tuzlanski.ba)