Liga 6: Košarkaši Slobode poraženi od Sparsa u Sarajevu

Košarkaši Slobode u 6. kolu Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine pretrpjeli su poraz u dvorani Skenderija u Sarajevu od ekipe KK Spars rezultatom 97:75 (25-23 30-16 28-18 14-18)

Iako su imali podršku od oko stotinjak navijača iz Tuzle igračima Damira Mulaomerovića nije pošlo za rukom da iznenade raspoložene domaćine.

Publika u Skenderiji bila je u prilici da gleda odličnu košarku ispod obruča. Sloboda je u prvih deset minuta bila dostojan protivnik Sparsima i nakon prve četvrtine na semaforu je pisalo 25:23.

U drugoj četvrtini je praktično utakmica i riješena. Košarkaši Sparsa postižu 30 poena dok Crveno-crni ubacuju svega 16.

Do zvuka sirene Spars je sigurno čuvao stečenu prednost i na kraju zasluženo slavio rezultatom 97:75.

Najefikasniji igrač na utakmici bio je Josipović (Spars) sa 20 postignutih poena, samo koš manje 19 ubacio je Nikolić (Spars).

U redovima Slobode raspočoženi za igru ovog puta su bili Džambić sa 17, Hrnčić sa 15 te Sarajlić sa 14 poena.

U preostala dva susreta Lige 6 Leotar je na svom parketu poražen od ekipe Igokea rezultatom 66:95 dok je Široki savladao Zrinjski sa 88:76. (Tuzlanski.ba / Foto: Sport033.ba)