Četvrtak, 28. Marta 2024.

Ubjedljiva pobjeda: Sa 20 poena razlike Sloboda savladala Student

Utakmicama ranije ogođenog 20. kola, danas je nastavljeno Prvenstvo BiH za muškarce. Sloboda je u Mejdanu ugostila ekipu SKK Student iz Mostara i slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 75:55.

Utakmica protiv Studenta bio je ujedno i debi pred domaćim navijačima trenera Ivana Velića koji je u nesretno/nespretno protiv Mladosti propustio priliku da već prvu utakmicu na klupi Slobode upiše pobjedu.

Gosti su bolje otvorili susret i prvu četvrtinu riješili u svoju korist rezultatom 17:18. U drugoj četvrtini košarkaši Slobode uzimaju konce igre u svoje ruke, drugu četvrtinu dobijaju rezultatom 27:8. Treća dionica ponovo je pripala gostima (17:19), dok su u četvrtoj četvrtini Hasandić, Muratović i društvo priveli lagano susret kraju (14:10) i zabilježili sigurnu pobjedu rezultatom 75:55.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su Muratović (18) T. Joseph Daniel (14) i Hasandić (11), u redovima gostiju bolji od ostalih bili su Dubelj  (19) i Ross (11). (Tuzlanski.ba)