Ubjedljiva pobjeda nad Širokim: Košarkaši Slobode izborili plasman u play-off (FOTO)

U posljednjem kolu Lige 6 za prvaka Bosne i Hercegovine košarkaši Slobode su savladali ekipu Širokog Brijega rezultatom 91:68 (35-22 19-19 23-23 14-4) i tako izborili doigravanje za prvaka BiH.

Nakon što su propustili priliku da u Trebinju kolo prije kraja potvrde četvrtu poziciju Lige 6 BiH koja vodi u play-off, igrači Damira Mulaomerovića smogli su snage i večeras u Velikoj dvorani Mejdana slavili su zasluženu pobjedu nad Širokim Brijegom što im je osiguralo nastavak borbe za prvaka BiH.

Od samog starta utakmice nošeni sjajnom podrškom oko 2.500 gledalaca domaći košarkaši su uspjeli već nakon 10. minuta igre naprave značajnu prednost pa je prva četvrtina utakmice završena rezultatom 35-22.

U drugoj četvrtini gledala se izjednačena igra ispod obruča na obje strane. U prilog tome ide i podatak da je drugi period igre završen rezultatom 19:19. Na odmor se odlazi sa prednošću košarkaša Slobode od 13 poena razlike, rezultat 54:41.

Treća četvrtina utakmice skoro identična drugoj sa nešto više postignutih poena. Ponovo izjednačena igra ispod obruča na obje strane donosi rezultat 23:23.

U završnicu utakmice domaći košarkaši ušli su sa prednošću od 13 poena koju su ostvarili u prvih 10 minuta meča najprije zahvaljujući sjajnom Petriću i Hasandiću.

Gosti iz Širokog Brijega već svijesni poraza pomalo gube koncetraciju u posljednjoj četvriti i tako omogućavaju Slobodi da napravi niz od 7:0 i poveća rezultatsku prednost na +20 (84:64).

Do zvuka sirene Sloboda je sigurno čuvala ranije stečenu prednost i na kraju sasvim zasluženo slavila ubjedljivu pobjedu rezultatom 91:68 koja je Tuzlacima omogućila borbu za prvaka BiH.

Najefikasniji u redovima Slobode bili su sjajni Petrić sa 23 postignuta poena, Hasandić koji je ubacio 18, te Hrnčić sa 10 poena.

Raspoloženi za igru u ekipi Širokog Brijega bili su Katić sa 17, Novačić sa 16 i Bilinovac sa 12 postignutih poena.

• sloboda-siroki
  • U preostala dva susreta Lige 6 Spars je na svom parketu poražen od Igokee rezultatom 68:90 dok je Zrinjski savladao Leotar sa 82:66.

6. Leotar 10 2 8 677:793 12

U play-off završnici OKK Sloboda kao četvrtoplasirana ekipa snage će odmjeriti sa prvoplasiranom Igokeom. Dok će se u drugom susretu za ulazak u finale boriti Široki Brijeg i Spars. Sloboda je već samim plasmanom u play-off ostvarila svoj cilj za ovu sezonu. (Tuzlanski.ba)