Petak, 19. Aprila 2024.

U zanimljivom i neizvjesnom meču Zrinjski pobijedio OKK Slobodu

HKK Zrinjski večeras je u mostarskoj dvorani Bijeli Brijeg došao do iznimno vrijedne pobjede nad tuzlanskom OKK Sloboda rezultatom 80:74.

U zanimljivom i neizvjesnom meču, Zrinjski je sa 80:74 pobijedio Slobodu, a domaćima je ova pobjeda bila jako bitna kako bi prekinuli užasan niz od četiri uzastopna poraza.

Zrinjski je vodio rezultatom 18:15 nakon prve četvrtine, ali je Sloboda na odmor otišla sa minimalnom prednošću rezultatom 38:37.

Domaći ipak prelamaju meč u trećoj četvrtini te kroz izjednačenu četvrtu održavaju svoju prednost za konačan trijumf.

Najbolji je u pobjedničkim redovima bio Stefan Glogovac sa 18 poena, pet skokova i tri asistencije. Kod gostiju je najviše pokazao Fahrudin Manjgafić sa 17 poena i tri skoka. (Tuzlanski.ba)