U neizvjesnom susretu Široki savladao OKK Slobodu i izborio finale play-offa

Košarkaši Širokog pobijedili su tuzlansku Slobodu u majstorici polufinala play-offa 76:72. Pored plasmana u finale Široki se plasirao u Aba ligu 2.

Na početku utakmice gledali smo nervoznu košarku s obje strane o čemu govori i podatak da je Mateo Drežnjak već nakon prve dvije minute skupio tri lične greške. Široki je brzo uspostavio sigurnost u svojim redovima, te prvu dionicu završavaju s ugodnih 30:16.

• Domaći košarkaši su u drugoj četvrtini nastavili gdje je stao u prvoj, te agresivnom i discipliniranom igrom u obrani, a brzom i pametnom u napadu, čuvali sigurni prednost, te na poluvrijeme odlaze ko vodstva 44:28.

U trećoj četvrtini dolazi do velikog pada u igri Širokog. Izabranici Josipa Pandže su pojačali igru u obrani i serijom 17:0 vraćaju se u utakmicu. U posljednju četvrtinu ušlo se sa rezultatom 55:53.

• U dramatičnoj završnici Široki je slobodnim bacanjima Darija Drežnjaka osigurao veliku pobjedu.

Široki se ovom pobjedom plasirao u finale Prvenstva BiH, ali i osigurao nastup u ABA 2 ligi sljedeće sezone.

• Ovo je Širokom i Slobodi bila sedma međusobna utakmica u sezoni, te šesta pobjeda momčadi s Pecare. (Tuzlanski.ba)