Četvrtak, 18. Aprila 2024.

U Mejdanu pao Široki: Sloboda ostvarila drugu pobjedu u ABA 2 ligi (FOTO)

Košarkaši OKK Slobode u okviru 6. kola ABA 2 Lige u velikoj dvorani Mejdan dočekali su ekipu Širokog Brijega

Prva četvrtina protekla u izjednačenoj igri, koju gosti iz Širokog ipak okončavaju u svoju korist rezultatom 21:17. Na krilima raspoloženih Kraljevića, Batinića i Filipovića gosti su održavali minimalnu prednost i tokom druge četvrtine koju ipak izabranici Josipa Pandže u posljednjim momentima uspjevaju  okončati u svoju korist rezultatom 21:19, te se na odmor otišlo pri rezultatu 38:40.

U trećoj četvrtini gosti su pojačali tempo pa su rezultatski nadigrali domaći tim rezultatom 28:22.

Košarkaši Slobode posljednju četvrtinu otvaraju serijom od 7:0 i dolaze do vodstva pri rezultatu 69:68. Sjane akcije Gegića i Janjića, rezultirale su kvalitetniju igru crveno-crnih. Međutim pored serije poena Slobode, ekipa Širokog vraća svoj tempo, te se reguarni dio susreta okončava pri rezultatu 79:79, nakon čega je publika u Mejdanu gledala produžetke.

Pet minuta neizvjesnosti donijelo je atmosferu do usijanja. Velika požrtvovanost i čvrsta igra sa obje strane gdje su se poeni nizali jedan za drugim, Sloboda je uspjela izvući u svoju korist te rezultatom 88:86 stigla do druge pobjede u ABA 2ligi.

U redovima Slobode najefikasniji su bili Janjić 23, Gegić 15, Čampara 12, Grubor 11.

U redovima Širokog, Kraljević 24, Filipović 14 i Karačić 8. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)