Četvrtak, 18. Aprila 2024.

U dramatičnoj završnici nakon produžetka košarkaši Slobode savladali Sparse 105:104 (FOTO)

Košarkaši Slobode loše su startali u play-offu prvenstva Bosne i Hercegovine. Podsjetimo, u Mostaru su poraženi od domaćeg Zrinjskog mnogo lakše od očekivanog ubjedljivim rezultatom 89:65.

Prilika za popravni nakon lošeg izdanja u Mostaru bila je večeras u Mejdanu protiv Sparsa. U dramatičnom susretu košarkaši Slobode uspjeli su slaviti pobjedu nakon produžetka rezultatom 105:104 (18:23; 28:26; 24:28; 27:20; 8:7)

U neizvjesnom susretu u kojem se pobjednik nije znao do posljednje sekunde više spretnosti imali su košarkaši Slobode te zasluženo ostvarili prvu pobjedu u play-offu za prvaka države.

Gosti iz Sarajeva bolje su otvorili utakmicu te nakon prve četvrtine poveli rezultatom 18:23. Drugu četvrtinu obilježila je izjednačena igra oba tima koju su izabranici Josipa Pandže minimalnim rezultatom riješili u svoju korist 28:26 (46:49).

U trećoj četvrtini izabranici Marka Trbića ne propuštaju ukazane prilike pa četvrtinu okončavaju vodstvom 24:28. Posljednja dionica donijela je dosta neizvjesnosti, a košarkaši Slobode uspijevaju anulirati vodstvo Sparsa te utakmicu odvesti u produžetke (92:92).

Nakon prvog produžetka nošeni gromoglasnom podrškom s tribina košarkaši Slobode ipak uspijevaju upisati vrijednu pobjedu nakon što je u posljednjim sekundama meča najbolji pojedinac u domaćim redovima Thondoiuf polaganjem ispod obruča sa zvukom sirene postavio konačnih 105:104 za tim Josipa Pandže.

U redovima Slobode najefikasniji je bio Thondique 25, zatim Božović 19, Jovanović 17, Tomić 14 Šibalić 12 poena.

U Sparsima bolji od ostalih bili su Hasandić 32 Bajramović 26 Albijanić 16. (Foto: V. Živković | Tuzlanski.ba)