U derbiju prvog kola košarkaši Slobode poraženi u Mejdanu od Širokog

Derbi 1. kola bh. prvenstva odigrao se u Tuzli između Slobode i Širokog, gosti su slavili pobjedu rezultatom 77:68.

Početak utakmice pripai je gostima, domaći se konsoliduju i sa serijom od 12:0 dolaze u vodstvo rezultatom 15:12.

Nakon prve četvrtine bilo je 23:19 za Slobodu. Tokom druge četvrtine Sloboda je u većem dijelu imala blagu prednost a na odmor se odlazi kod rezultatoa 40:39 za igrače Nedima Džemića.

Drugo poluvrijeme bolje otvaraju košarkaši gosti koji su bili izuzetno raspoloženi kada je u pitanju šut za tri poena. Sloboda nije uspijevala smanjiti razliku, pa se u četvrti period ulazi sa rezultatom 51:56 za goste.

Košarkaši Slobode pokušavali su da naprave preokret, ali gosti nisu dopuštali da se stečena razlika anulira pa su slavili pobjedu rezultatom 77:68.

Goste je predvodio raspoloženi Luka Božić sa 22 poena, Josip Bilinovac je dodao 14, Mateo Čolak 11. Kod Slobode su tri igrača postigla po 16 poena – Ibrahim Durmo, Draško Albijanić i Haris Delalić. (Tuzlanski.ba | Foto: Blicko Junior)