Četvrtak, 28. Marta 2024.

Teška i vrijedna pobjeda: U neizvjesnoj završnici OKK Sloboda uspjela savladati Kakanj (FOTO)

OKK Sloboda Tuzla je večeras dočekala ekipu Kaknja u okviru 19. kola Prvenstva BiH.

Kako se i predpostavilo negativan zdravstveni bilten odrazio se na kvalitet igre crveno-crnih pa su raspoloženi gosti iz Kaknja od samog početka igrali dosta dobro i iz minuta u minut stvarali sve veću rezultatsku razliku.Poluvrijeme se okončalo kod rezultata 30:43.

U drugom poluvremenu izabranici Damira Mulaomerovića shvataju da bi eventualni poraz od gostiju iz Kaknja vjerovatno značio i oproštaj od lige 6. Na krilima raspoloženih Sarajlića i Hasandića košarkaši Slobode u posljednjoj četvrtini uspjevaju anulirati prednost gostiju iz Kaknja te povesti i na kraju ostvariti vrijednu pobjedu rezultatom 84:79. Ovo je ujedno bila i peta pobjeda u nizu košarkaša Slobode.

• sloboda-kakanj3434
  • Najefikasniji u redovima Slobode bili su Sarajlić 27 i Hasandić 24 poena, dok su za goste bolji od ostalih bili Palavara 21, Rizvić 15, Dedić 14. (Tuzlanski.ba)

U narednom kolu košarkaši Slobode gostuju u Mostaru kod ekipe Zrinjskog.