Srijeda, 24. Aprila 2024.

Teletović postigao je 22 poena za Brooklyn u pobjedi protiv Sacramenta (VIDEO)

Košarkaši Brooklyn Netsa pobijedili su danas Sacramento Kingse rezultatom 129:117, u pripremnom susretu odigranom uoči početka nove NBA sezone.

Igrač Netsa i kapiten reprezentacije BiH Mirza Teletović postigao je 22 poena, uz četiri skoka i jednu asistenciju. Teletović je šutirao iz igre 7/12.

U prvom poluvremenu utakmice Kingsi su bili bolja ekipa, te se na odmor otišlo pri rezultatu 57:48 za tim iz Sacramenta.

Ipak, Netsi su u drugom poluvremenu zaigrali dosta bolje i doveli utakmicu u rezultatski egal. Imali su i priliku za pobjedu, ali nisu je iskoristili. Regularni tok utakmice završen je rezultatom 112:112.

U produžetku su Netsi pokazali da su bolja ekipa i zasluženo pobijedili, a Teletović je još jednom pokazao da je spreman za narednu sezonu NBA lige.

Najefikasniji igrač u redovima Brooklyna bio je Teletović, dok je Mason Plumlee dodao 18 poena i pet skokova. U timu Kingsa istaknuo se Darren Collison sa 16 poena. (Fena)