Srbija i Turska odigrale novu fantastičnu utakmicu na Eurobasketu

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je večeras u Istanbulu Tursku rezultatom 80:74 (21:13, 15:18, 17:14, 27:29), nakon fantastične utakmice.

Srbija je sjajno otvorila ovaj meč, a s pet pojena Jovića na početku u 13. minuti imali su prednost od 27:13, odnosno 14 poena razlike, da bi se Turci veoma brzo vratili serijom 12:0 u prvom djelu druge četvrtine, a na poluvremenu je Srbija imala prednost od pet poena razlike (36:31).

Srbijanci su i u drugom poluvremenu kontrolisali igru te imali sigurnu prednost, a također su igrali sjajnu odbranu što je poprilično umrtvilo atmosfer u dvorani, da bi tri minute prije kraja treće dionice Turci eksrepsnom serijom od 5:0 stigli na pet poena razlike.

Nakon toga, Turska se totalno vratila u igru, a u jednom momentu čak stigla i do prednosti koju je, do kraja ipak ispustila, te su Srbi upisali veoma važnu pobjedu pred nastavak EuroBasketa i sljedeće utakmice protiv Velike Britanije. (Tuzlanski.ba)