Sloboda u Mejdanu nastavila pobjedonosnu seriju: U derbiju kola ubjedljivo savladan Leotar

Košarkaši Slobode su u Tuzli dočekali Leotar u derbiju kola te slavili pobjedu rezultatom 85:65.

Prvu četvrtinu utakmice obilježila je izjednačena igra na obje strane, igralo se koš za koš, prvi period okončan je minimalnim vodstvom Slobode (21:18). Početkom drugog perioda Leotar prelazi u blago vodstvo ali Sloboda ubrzo mini serijom dolazi do 28:27. N odmor se odlazi rezultatom 39:36 za Leotar.

Izabranici Nedima Džemića u trećem periodu preuzimaju incijativu na terenu. U 28. minuti utakmice dolaze do vodstva 64:52, rezultat sa kojim se ulazi u posljednji period susreta. Sloboda je treći period dobila 28:13. Košarkaši Slobode nastavlju u istom ritmu. Nedopuštaju Leotaru da ugroze prednost. Povećavaju vodstvo i utakmicu privode kraju te dolaze do pete uzastopne pobjede.

Najefikasniji kod Slobode bio je Delalić sa 24 poena, Albijanić je dodao 15 poena. Kod Leotara B. Đurasović 18 i Šakotić 15 poena.