Sigurna pobjeda gostiju: Igokea potvrdila kvalitet u Mejdanu (FOTO)

Košarkaši Slobode su nakon dva gostujuća poraza na domaćem parketu ugostili aktuelnog prvaka BiH ekipu Igokee.

Gosti iz Aleksandrovca su pred oko 2.500 gledtelja u velikoj dvorani Mejdan zabilježili sedmu pobjedu u Ligi za prvaka i na taj način zadržali lidersku poziciju na tabeli.

Košarkaši Slobode su odlično otvorili utakmicu i prvu četvrtinu uspjeli okončati u svoju korist rezultatom 21:18. Već u drugoj četvrtini do izražaja dolazi iskustvo gostiju iz Aleksandrovca te sigurnim šutevima uspjevaju anulirati zaostatak i prvo poluvrijeme okončati vodstvom od četiri poena razlike 36:40.

U drugom poluvremenu razigrani Heslip, Jorović i Christopher povećavaju prednost i kažnjavaju svaku pogrešku domaćih košarkaša. Konačan rezultat susreta 64:84.

Pred početak utakmice uprava OKK Sloboda simboličnim poklonima zahvalila se bivšim igračima Anadinu Jahiću i Aleksandru Pejiću za igrački doprinos i trag koji su ostavili u crveno-crnom dresu. (Tuzlanski.ba)

Utakmicu u Mejdanu posmatrali su i biseri Bh. košarke Marica Gajić i Jusuf Nurkić.