Pobjedama nad moskovskim CSKA i istanbulskim Fenerbahceom, u polufinalnim utakmicama odigranim u Madridu, grčki Olympiakos i španski predstavnik Real Madrid plasirali su se u finale Turkish Airlines Eurolige, javlja Anadolu Agency (AA).

U prvom polufinalu Olympiakos je savladao CSKA, konačnim rezultatom 70:68.

CSKA je u drugoj četvrtini stigao do sedam poena prednosti, ali je Olympiakos potom ušao u seriju i uspio tri minute prije kraja poluvremena povesti sa 30:29. Utakmica u rezultatskom egalu donijela je dramu u finišu.

Najbolji pojedinac u redovima grčkog tima bio je Vassilis Spanoulis. Nakon prave drame u finišu susreta konačni rezultat bio je 70:68.

U drugom polufinalu u Madridu slavio je domaći Real, protiv istanbulskog Fenerbahce Ulkera. Rezultat na kraju utakmice bio 96:87.