Prvi poraz u Mejdanu: Igokea očekivano savladala OKK Slobodu (FOTO)

U okviru 5. kola Lige 6 za košarkaše, u Tuzli je Sloboda poražena od aktuelnih državnih prvaka Igokee iz Aleksandrovca rezultatom 60:74 (20:17, 8:23, 17:16, 15:18).

Nakon 11 uzastopnih pobjeda u Mejdanu ove sezone, tuzlanski košarkaši doživjeli su prvi poraz, a ukupno drugi u Ligi 6.

Za igrače trenera Velimira Gašića kobna je bila druga četvrtina u kojoj su, nakon dobre igre u prvoj, postigli samo osam, a primili 23 poena.

Iako su se u drugom poluvremenu vratili i bili ravnopravan protivnik, a uz sve imali i veliku podršku publike, Tuzlaci nisu uspjeli anulirati veliku prednost kvalitetnije i iskusnije ekipe trenera Dragana Bajića.

Goste je do pobjede predvodio bivši igrač tuzlanskog kluba Draško Albijanić sa 15 poena, dok su Đorđe Milošević i James Robinson postigli po 11 poena.

U ekipi OKK Slobode najefikasniji sa 14 poena bio je Božo Đumić, Almir Hasandić je ubacio 11, a Enes Latifagić 10 poena od kojih osam u prvom poluvremenu. (Fena)