Prvi poraz u drugom meču: Kadeti BiH ubjedljivo poraženi od Francuske

Nakon velike pobjede kadetske košarkaške reprezentacije BiH protiv Dominikanske Republike u prvom kolu Svjetskog prvenstva u Španiji, bh. košarkaški su odigrali drugi meč u Španiji i doživjeli prvi poraz.

Prva pobjeda je ujedno bila i historijska za našu zemlju, jer se radi o prvom trijumfu ikada na Svjetskim prvenstvima. Današnji protivnik, Francuska, je poražena u prvom kolu protiv Južne Koreje.

Nakon prvog poluvremena utakmice Svjetskog prvenstva u Španiji, kadetska reprezentacija BiH gubi od vršnjaka iz Francuske rezultatom 43:36. Košarkaši reprezentacije Francuske bili su prejaki za kadete BiH, pa su u drugom poluvremenu zaigrali još bolje te svoju prednost u konačnici povećali na 19 poena. Meč je završen rezultatom 84:65.  (Tuzlanski.ba)