Portland u krizi: Nurkić odličan u porazu svog tima

Portland je očito ušao u krizu.

Trail Blazersi su upisali treći poraz u zadnje četiri utakmice, dva zaredom na svom terenu.

Utah Jazz je sinoć slavio u Moda Centeru. Blazersi su odlično otvorili meč (17:5), ali tokom druge četvrtine prepustili su vodstvo gostima, koji su dugo bili u prednosti. Tri minute prije kraja susreta, zakucavanjem Eubanksa, Portland ponovo dolazi do vodstva (106:105). Ali u završnici su Jazzeri ipak bili jačih živaca i na koncu ostvarili trijumf od 113:118.

Jusuf Nurkić je pružio dobru partiju za domaće. Za 27 minuta u igri reprezentativac BiH zabilježio je 18 poena (šut 8-10), sedam skokova, dvije asistencije i jednu ukradenu loptu. Kod Blazersa tek su Anfernee Simons (23 poena) i Josh Hart (19) bili efikasniji od njega.

Kod Jazza su se istakli Malik Beasley (29) i Jordan Clarkson (28).

S ovim porazom Portland je pao na treće mjesto Zapada s omjerom 10-6.