Srijeda, 24. Aprila 2024.

Oslabljena i borbena BiH poražena od Francuske u četvrtfinalu Eurobasketa

Ženska košarkaška reprezentacija BiH u duelu četvrtfinala Eurobasketa protiv Francuske poražena je rezultatom  80:67.

BiH je u ovom susretu bila oslabljena za neigranje Marice Gajić zbog bolova u listu lijeve noge.

Košarkašice BiH su bolje otvorile susret, na krilima raspoložene Jonquel Jones Zmajice su vodile tokom cijele prve četvrtine u posljednjoj sekundi kod rezutata 16:16 pogađa Gabby Williams pa je prva četvrtina okončana kod rezultata 18:16.

Drugu četvrtinu obilježila je serija promašaja na obje strane. Jonquel Jones za 13 minuta ostvarila je double-double učinak (10 poena, 13 skokova). U 15. minuti Matea Tavić postiže drugu trojku iz 16. pokušaja našeg tima za 25:23. Nedugo nakon trojke Tavić trojku pogađa i fenomenalna Jones za 28:25. Pred kraj druge četvrtine Francuskinje koriste promašaje bh. tima, efikasno završavaju napade i na poluvrijeme odlaze kod vodstva 39:31.

• U trećoj četvrtini Francuska pokazuje zašto su najozbiljniji kandidati za osvajanje zlata. Miyem, Williams, Marine Johannes pogađale su koš BiH i treću četvrtinu okončale vodstvom 63:47.

U posljednjoj dionici već je bilo jasno da je Francuska polufinalista Eurobasketa, konačan rezultat susreta 80:67. (Tuzlanski.ba)