Utorak, 16. Aprila 2024.

OKK Sloboda rezultazom 72:89 porazila Vardu u Višegradu

Nakon odličnog otvaranja sezone i velike pobjede nad Leotarom u Mejdanu Sloboda je večeras u utakmici drugog kola sa savladala Vardu u Višegradu rezultatom 72:89.

Crveno-crne do pobjede u Višegradu predvodio je centar Mihailo Sekulović sa 18 postignutih poena. Raspoloženi za igru u timu Slobode bili su još i Mehmedić sa 14 te Hrnčić sa 13 ubačenih poena.

U timu Varde odličnu partiju pružio je Nenad Đurđević koji je ubacio 19 poena dok je Stanimirović ubacio poen manje 18.Dvocifren kod domaćina bio je i Dželetović sa 14 poena.

Nakon prvih deset minuta domaćin je imao prednost od 24:20, u nastavku meča koncentrisanom igrom igrači Vladimira Mićanovića brzo su preokranuli rezultat i preostale tri četvrtine utakmice riješili u svoju korist (16-25;18-27;14-17).

Pored igrača koji su usitinu u prva dva kola pružila svoj maksimum, sve pohvale idu i na račun mladog trenera Mićanovića koji nakon dvije prvenstvene pobjede opravdava ukazano povjerenje.

OKK Sloboda u nedjelju u Mejdanu dočekuje ekipu Sparsa što će ujedno biti i derbi trećeg kola. (Tuzlanski.ba)