Četvrtak, 25. Aprila 2024.

OKK Sloboda poražena od Vogošće rezultatom 83:78 (VIDEO)

KK Vogošća pobijedio je večeras na svom parketu OKK Sloboda Tuzla rezultatom 83:78.

Izabranici Josipa Pandže bolje su otvorili utakmicu. Nakon prve četvrtine rezultat na semaforu je glasio 15:27 u korist OKK Slobode. Vogošća se vratila u utakmicu jako brzo, a Sloboda je na odmor otišla sa plusom od četiri poena, 46:50.

U trećem periodu publika je mogla gledati izjednačenu košarku, a nakon 30 minuta igre  OKK Sloboda je i dalje imala plus četiri poena razlike u svoju korist, 68:72.

Domaći tim je fantastičnom igrom uspio doći do preokreta u posljednjoj dionici. Pogađali su kada je trebalo i na kraju su upisali novi trijumf rezultatom 83:78.

Najefikasniji u timu domaćih bio je Immanuel King sa 24 poena i sedam skokova, a odličan je bio i Đorđe Mičić sa 19.

U redovima OKK Slobode Almir Hasandić i Milivoje Božović su ubacili po 19 koševa, Božović je imao još i 15 skokova i sedam asistencija. (Tuzlanski.ba)