Odlični Musa vodio Cedevitu do izjednačenja u seriji protiv Cibone (VIDEO)

U četvrtoj utakmici prvenstva Hrvatske Cedevita je pobijedila Cibonu rezultatom 79:54 i tako obezbijedila peti susret koji će se igrati 1. juna.

Domaći su imali prednost od 13 poena na poluvremenu, bilo je 39:26, a tu prednost su u nastavku povećali i trijumfovali u ovome meču. Naš Džanan Musa je susret okončao sa 16 poena od čega su najbitnije dvije trojke u drugoj četvrtini kada je Cedevita povećavala svoju prednost.

Musa je uz to dodao tri skoka i jednu asistenciju. Tomas je na kraju ubacio 12 poena uz sedam skokova i tri asistencije, a isti broj poena je imao i Bilan uz 12 skokova. Boatright je susret završio sa 11 poena dok su Krušlin i Begić dodali po deset.

Na drugoj strani najbolji je bio Bošnjak sa 14 poena dok je Žorić dodao 13 uz osam skokova.  Za kraj dodajmo da je košarkaški reprezentativac BiH bio najefikasniji igrač susreta. (Tuzlanski.ba)