Iako desetkovani, naši košarkaši su odigrali jedan hrabar meč i umalo srušili favorizovane Francuze.

Nurkić se oglasio nakon utakmice Francuske i BiH: Većina se slaže s njegovim komentarom
Foto: Arhiva | Jusuf Nurkić

Košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine, iako oslabljena, pružila je veliki otpor favorizovanoj Francuskoj koja je do trijuma došla košem sa zvukom sirene (76:74).

Ovo je bio posljednji meč kvalifikacija, a naša selekcija je kolo prije obezbijedila učešće na Eurobasketu. 

Nakon utakmice, u kojoj su bh. košarkaši dali sve od sebe, oglasila se naša NBA zvijezda Jusuf Nurkić.

"Svaka čast Zmajevi. Ostavili ste srce na terenu. BiH ponosna", poručio je Nurkić.

[facebook]https://www.facebook.com/OfficialJusufNurkicBosnianBeast27/posts/pfbid0bpGS3pzoHMqt2HfZRFyF1xgE1yeUBgXavRvPx6ZmxaG9edNJPk6dFeSmgbyAnc2Ul[/facebook]

Uoči ovog susreta u Orleanu, ostali smo bez Edina Atića i Džanana Muse, te od ranije Amara Gegića.

Tokom utakmice su se povrijedili još Ajdin Penava i Xavier Castaneda, što govori koliko kratak roster je imao na raspolaganju selektor Adis Bećiragić

Vezani članak Košarkaši BiH pružili fantastičnu partiju u Francuskoj, poraženi u samom finišu susreta

Ipak, ni to nije zaustavilo bh. košarkaše da se bore doslovno do posljednjih sekundi.

Podsjetimo, Evropsko prvenstvo u košarci se održava od 27. avgusta do 14. septembra u četiri zemlje: Na Kipru, u Finskoj, Poljskoj i Latviji.

Žrijeb parova bit će održan 27. marta u Rigi, kada će "Zmajevi" saznati svoje rivale u grupnoj fazi Eurobasketa.