Nurkić pružio odličnu partiju za novu pobjedu Portlanda (VIDEO)

Košarkaši Portland TrailBlazersa nastavljaju pružati odlične partije. Sinoć su na gostovanju savladali Miami Heat rezultatom 115:104 i tako se primakli plasmanu na osmo mjesto. Centar bh. reprezentacije Jusuf Nurkić je ponovo pružio odličnu partiju.

Iako je u prvom dijelu meča pružio nešto lošije izdanje, sve je nadoknadio u drugom. Ukupno je ubacio 21 poen, imao 12 skokova, 3 blokade za 29 minuta koliko je proveo na terenu, a iz igre šutirao 9/15. Miami je dobio prvu četvrtinu igre rezultatom 29:28, da bi Portland bio bolji u drugoj rezultatom 24:22. Na poluvremenu su imali prednost od 52:51.

Treću četvrtinu su dobili rezultatom 33:28 i na ulasku u posljednjih dvanaest minuta imali višak od šest poena. U posljednjih dvanaest minuta Lillard i Nurkić su nosili Portland do trijumfa. Damian Lillard je ubacio čak 49 poena i imao 5 asistencija, dok je CJ McCollum imao 18 poena. Na drugoj strani je najbolju partiju upisao James Johnson sa 24 poena, 7 skokova i 5 asistencija. (N1)