Utorak, 23. Aprila 2024.

Nurkić ponovo briljirao, Trail Blazersi bolji od Jokićevog Denvera

Jusuf Nurkić je nastavio briljirati na NBA parketima. Njegovi Trail Blazersi su upisali novu pobjedu koja ih je dodatno približila plasmanu u play-off. Uspjeli su nadigrati Denver sa 125:115.

Nurkić i društvo su prvo poluvrijeme zaključili s vodstvom od 62:49. Nurkić i društvo su prvo poluvrijeme zaključili s vodstvom od 62:49, prednost zatim održavali do početka zadnje četvrtine, kada su Nuggetsi opet poveli (95:97).

No, tada na scenu stupaju Nurkić i Damian Lillard, koji vraćaju svoj tim u vodstvo i održavaju ga do završetka utakmice.

Lillard je pružio odličnu partiju postigavši 45 poena (11 trica), tome pridodao 12 asistencija.

Nurkić je za 35 minuta na parketu upisao 22 poena, sedam skokova, četiri asistencije, dvije blokade i jednu ukradenu loptu.

Veliki posao je bh. košarkaš napravio u odbrani, gdje je potpuno neutralisao prvu zvijezdu Denvera Nikolu Jokića (svega osam poena).

Denver je trenutno treći na Zapadu sa omjerom 45-24, dok je Portland deveti sa istim brojem pobjeda kao i Memphis (32), ali i jednim porazom više (38).