Srijeda, 24. Aprila 2024.

Njemačka osvojila bronzu na Eurobasketu

Košarkaši Njemačke u meču za treće mjesto na Eurobasketu 2022 u Berlinu savladali su selekciju Poljske rezultatom 82:69.

Njemačka selekcija je prvu dionicu nakon dosta izjednačene igre dobila sa 19:14, a u drugoj je bila bolja sa uvjerljivih 17:9 i već na poluvremenu vodila sa 36:23.

Poljaci su sjajnom igrom treću četvrtinu dobili sa 26:18 i vratili se u meč, ali je Njemačka u posljednjoj dionici bila bolja sa 28:20 te upisala veliku pobjedu sa konačnih 82:69 za osvajanje bronzane medalje na Eurobasketu 2022.

Najefikasniji u selekciji Njemačke je bio Dennis Schroder sa 26 poena, a u poljskom timu Michal Sokolowski sa 18 poena.

Njemačka je ovom pobjedom prvi put u historiji osvojila bronzu na Eurobasketu. Ranije su osvajali zlato 1993. i srebro 2005. godine.

Španija i Francuska večeras u Berlinu od 20.30 sati igraju finale Eurobasketa 2022. (AA)