Nevjerovatna Jonquel Jones postigla 25 poena za poluvrijeme: BiH vodi protiv Belgije rezultatom 51:39

Ženska košarkaška reprezentacija Bosne i Hercegovine na krilima fantastične Jonquel Jones vodi na poluvremenu protiv Belgije rezultatom 51:39.

Nakon izvrsnog nastupa na Eurobasketu proteklog ljeta, bh. košarkašice večeras otvaraju kvalifikacije za Evropsko prvenstvo koje se igra 2023. godine.

Belgijanke su nešto bolje ušle u meč, i povele rezultatom 6:2, ali su se onda razigrale naše igračice. Prvu trojku postiže Matea Tavić, a onda se razigrala i fantastična Jonquel Jones.

Vezano | Zmajice savladale Belgiju, briljantna Jonquel Jones postigla 44 poena uz 22 skoka

• Najkorisnija igračica WNBA lige dominirala je u odbrani i napadu i u prve dvije četvrtine postigla je 25 poena uz osam skokova i dvije asistencije.

Pratila je i Matea Tavić koja je postigla 14 poena. Kada su bh. košarkašice došle do dvocifrene prednosti, lagano su je sačuvale do poluvremena. Nadamo se da će i u nastavku susreta Jones i ekipa nastaviti sa sjajnom igrom.