Neočekivan poraz u Mejdanu: Košarkaši Proma više nego zasluženo slavili protiv Slobode

Nakon dvije uzastopne pobjede u bh. prvenstvu košarkaši Slobode su u okviru 22. kola u maloj dvorani Mejdana poraženi od Proma rezultatom 85:81.

Prvo poluvrijeme u potpunosti je pripalo razigranim gostima iz Donjeg Vakufa. Nakon prve dionice Promo je vodio 23:16, a u nastavku gosti su povećavali prednost pa se na odmor odlazi kod rezultata 47:29 za Promo.

• U trećem periodu izabranici Damira Mulaomerovića uspjevaju vodstvo gostiju smanjiti na jednocifrenu razliku. Sloboda sredinom posljednje dionice uspjela smanjiti rezultat na70:72, ipak gosti su uspjeli sačuvati vodstvo za konačnih 85:81 i osmu ovosezonsku pobjedu.

Kod Proma odlični Škundrić je bio najefikasniji sa 27 poena. U redovima Slobode amerikanac Strong je odigrao najbolju utakmicu od dolaska u Tuzlu i ubacio 25 poena. (Tuzlanski.ba)