NBA – Nurkić odličan u porazu Portlanda od San Antonia (VIDEO)

Košarkaši Portland Trail Blazersa sinoć su na svom terenu izgubili od San Antonio Spursa s 93:91. Košarkaš Bosne i Hercegovine Jusuf Nurkić bio je drugi strijelac poraženog tima s 15 poena i šest skokova.

San Antonio je bio bolji protivnik u prvom poluvremenu koje je okončano s 54:46 u korist gostiju. Trail Blazersi se ”bude” u trećoj četvrtini koju su dobili s 26:20 i na taj način doveli meč u rezultatsku neizvjesnost u posljednjem periodu igre.

Ipak, u zadnjoj četvrtini Spursi su uspjeli zadržati prednost i odnijeti pobjedu iako su Trail Blazersi imali tri pokušaja za izjednačenje i pobjedu. Košarkaši Spursa su u dva navrata odlično odigrali odbranu i zaustavili prodore Trail Blazersa, a posljednji šut za tri poena koji je mogao donijeti pobjedu Portlandu, promašio je CJ McCollum.

U pobjedi Spursa istaknuo se španski veteran Pau Gasol s 20 poena i 17 skokova, dok je LaMarcus Aldrige dodao 22 poena. Damian Lillard je predvodio Trail Blazerse sa 17 poena, Nurkić je imao 15, a Evan Turner 14 poena.

Los Angeles Lakersi su upisali iznenađujuću pobjedu u gostima protiv jedne od najboljih ekipa lige – Houston Rocketsa. Lakersi su dobili sa 122:116 i prekinuli niz od 14 uzastopnih pobjeda Houstona.

Mladom timu Lakersa ovo je bila važna pobjeda, jer su prije ovog meča u posljednjih deset utakmica poraženi osam puta.

Ovoga puta istaknuo se jedan od najboljih mladih igrača NBA lige Kyle Kuzma s 38 poena, sedam skokova i četiri asistencije, Corey Brewer je postigao 21 poen, a Lonzo Ball 16 poena i devet skokova.

Houstonu nije pomogao ni 51 poena Jamesa Hardena, a raspoložen je bio i Eric Gordon s 21 poena.