Naprijed Zmajevi: Košarkaši večeras protiv Srbije za polufinale Evropskog prvenstva

Košarkaška juniorska selekcija Bosne i Hercegovine večeras će igrati četvrtfinalni meč Eurobasketa protiv Srbije.

Uoči četvrtfinala, selektor reprezentacije BiH Boris Džidić prepustio je Srbiji ulogu blagog favorita.

,,Prije svega čestitao bih igračima na važnoj pobjedi nad Slovenijom, pogotovo na način na koji smo to uradili gdje smo u zadnjih pet minuta serijom 14:0 okrenuli rezultat i dobili utakmicu. Znam da to možda ne izgleda najljepše za naše navijače ali nije prvi put da to radimo i evo tako smo okrenuli protiv Francuske, dobili Sloavčku. To pokazuje da ekipa ima jaku mentalnu snagu i da je fizički spremna da odgovori na svih 40 minuta”, poručio je selektor.

Istakao je da se večeras očekuje zanimljiv meč, budući da se momci iz obje selekcije dobro poznaju.

,,Nema tu velikih tajni, odlučivat će detalji, voljni moment, ali prije svega mislim skok i neforsirane greške, izgubljene lopte”, zaključio je Džidić.

Utakmica između BiH i Srbije igra se od 20.15 sati. (Tuzlanski.ba)